Każdy z nas ma jakieś plany, które czekają na realizację, na ten moment spokoju w domu, który tak rzadko następuje. Kiedy jednak w końcu zdarzy się mieć ten wolny dzień w domu, często zdarza nam się spędzić go przed ekranem telewizora lub komputera, bo przecież można odpocząć. Godziny mijają, przychodzi wieczór i okazuje się, że przez cały dzień właściwie nic nie zrobiliśmy i plany wciąż czekają na odpowiedni moment. Dzisiaj podrzucimy Wam kilka pomysłów na to co robić w domu, by czas ten był pożyteczny.
1. Porządki, naprawy, składanie mebli… bycie bohaterem w swoim domu
Wersja nr 1 jest dla ambitnych i zdeterminowanych. Jeśli mamy zostać w domu przez dłuższy czas, może warto zabrać się za prace, które na nas czekają od dłuższego czasu? Naprawienie zawiasów, skręcenie mebli, porządki w garażu czy domu – do większości tych prac przyda się sprawna wkrętarka, a czasem i inne elektronarzędzia. Jeśli Wasza wkrętarka pamięta już trzy ostatnie remonty, dwie meblościanki i drugie tyle u sąsiada i teścia, bardzo prawdopodobne, że przyda jej się nowa bateria. Nawet jeśli stary akumulator jeszcze daje radę, zawsze warto zaopatrzyć się w zapasowy. Nie musimy wtedy przerywać pracy, kiedy akumulator się rozładuje.
Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w nową baterię do wkrętarki lub innego narzędzia, a nie wiecie jak znaleźć odpowiedni model, zajrzyjcie do tego artykułu. W doborze akumulatora może też pomóc nasza Obsługa Klienta, z którą możecie się skontaktować telefonicznie, mailowo lub na czacie.
2. Czyszczenie i renowacja laptopa
Z racji, że najprawdopodobniej dużą część czasu w domu wielu z nas spędza przed ekranem, może to być pretekst, by nieco poprawić sobie komfort pracy. Brakujące klawisze w klawiaturze, bateria, która trzyma niewiele ponad godzinę, a może uszkodzona matryca? Wszystkim tym problemom jesteśmy w stanie zaradzić bez problemów w swoim własnym domu.
Wymiana klawiatury w laptopie to wbrew pozorom łatwy proces, który jest w stanie zrobić każdy. Rozkręcamy laptop, przy okazji czyścimy go w środku, wyjmujemy starą klawiaturę i na jej miejsce wstawiamy perfekcyjnie dopasowany, nowy model. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak dobrać i wymienić klawiaturę w laptopie,zapraszamy do lektury tego tekstu.
Krótko działająca bateria w laptopie może być uciążliwym problemem nawet w domu, gdy mamy dostęp do gniazdek. Czasem po prostu wygodniej jest nam swobodnie grać czy pracować bez podłączonej do laptopa wtyczki. Na przeszkodzie stoi tylko fakt, że ledwo się dobrze zainstalujemy w łóżku czy leżaku na balkonie, laptop już woła o energię. Nie pozwolicie chyba, żeby komputer kazał Wam wychodzić spod ciepłego koca, kiedy nie macie na to ochoty? Wymieńcie mu więc baterię i postawcie na swoim. Jeśli potrzebujecie pomocy w wyborze akumulatora do Twojego laptopa, zerknijcie do artykułu „Jak dobrać baterię do laptopa?”.
Wymiana matrycy również wydaje się być poważną misją wyłącznie dla komputerowych ekspertów. W rzeczywistości jesteśmy w stanie wykonać to w samodzielnie w domu. Proces nie jest skomplikowany, a pozwala nam z powrotem cieszyć się w pełni funkcjonalną, pozbawionym smug i bad pixeli ekranem. Proces doboru i wymiany matrycy opisujemy tym artykule.
A kiedy już się z tym wszystkim uporamy, warto po prostu całkowicie sformatować dysk. Jeśli mamy starszego typu dysk HDD, warto rónież rozważyć wymianę na dysk SSD, który znacznie przyspieszy działanie komputera.
3. Można też oczywiście odpocząć
Opcji rozrywki w czterech ścianach jest oczywiście bardzo wiele, a duża część z nich wymaga zasilania – na przykład na paluszki. Z takich baterii korzysta zdecydowana większość domowych urządzeń czy zabawek, takich od pilotów, i padów gamingowych po zabawki dla dzieci i tzw. Misie Szumisie. Świadomość, że zawsze ma się pod ręką gotowe do działania paluszki jest więc bardzo uspokajająca. Co niezwykle istotne, akumulatorki paluszki Green Cell AA i AAA można ładować i rozładowywać kilkaset razy. Jest to więc spora oszczędność dla domowego budżetu – tym większa im więcej mamy urządzeń na paluszki.
Czas spędzony w domu może być owocny i przyjemny, ale żeby tak było, musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie. Wierzę, że po przeczytaniu tego tekstu Wasza praca na home office będzie bardziej efektywna, a czas wolny przyjemniejszy. Trzymajcie się!
Krzysztof Wołongiewicz
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (403 833)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (323 383)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (270 023)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (256 841)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (242 523)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (225 912)