Dlaczego szkło hartowane, a nie folia ochronna?
Smartfony to dla większości z nas najczęściej wykorzystywane urządzenia elektroniczne. Co chwilę sprawdzamy wiadomości na komunikatorach, rozmawiamy, piszemy maile, oglądamy filmy na YouTube lub gramy w gry. Przez to telefony są bardzo podatne na uszkodzenia. Wystarczy chwila nieuwagi – wysiadacie pospiesznie z autobusu i chcecie odebrać pilny telefon. Ten natomiast zamiast przy Waszym uchu ląduje na chodniku. Osoba, której komu nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja, niech pierwsza rzuci kamieniem! Najbardziej podatną na uszkodzenia częścią jest oczywiście ekran. Całe szczęście są metody, dzięki którym zabezpieczysz swój wyświetlacz – szkło hartowane i folia ochronna. Jeśli nie chcecie, żeby Wasz telefon wyglądał jak ten poniżej, opowiemy Wam jak tego uniknąć.
Folia ochronna
Zacznijmy od folii ochronnej na ekran. W przypadku tego rozwiązania chronimy wyświetlacz głównie przed zarysowaniami. Możemy liczyć na to, że nie zobaczymy rys powstałych od kluczy w naszej kieszeni. Jest to rozwiązanie budżetowe, często tańsze niż wykorzystanie szkła hartowanego. W tym momencie trzeba przyznać, że zalety folii się kończą. Użytkownicy często narzekają na ślady palców, które zostają na folii po użytkowaniu. Nie jest to także produkt łatwy w montażu – potrzeba dużej precyzji. Jak zatem na tle folii wypadną szkła hartowane?
Szkło hartowane – kompleksowa ochrona smartfona
Szkło hartowane na telefon jest świetnym wariantem dla osób, które chcą żeby ich telefon był odporny nie tylko na zarysowania. Najlepszym przykładem szkieł hartowanych jest seria GC Clarity marki Green Cell. Dzięki zastosowaniu technologii 3D i 2,5D są one idealnie dopasowane do krzywizn smartfona i chronią całą powierzchnię ekranu. Poza ochroną GC Clarity zapewnia pełny komfort użytkowania dzięki oleofobowej powłoce eliminującej smugi, pozbywamy się zatem problemu występującego w przypadku folii. O jakości produktu świadczy wysoka odporność na zarysowania – 9H w skali Wolfa-Wilburna.
Dzięki temu nasz smartfon jest bezpieczny zarówno przed zarysowaniami, jak i twardymi lądowaniami. Szkło hartowane jest także łatwe w montażu. Poradnik jak to zrobić znajdziecie w następnej części artykułu. Nie zapominajmy, że szkło od razu zwiększa wartość posiadanego smartfona i stanowi znaczne ułatwienie kiedy decydujemy się na sprzedaż. Nowy właściciel ma pewność, że ekran był przez cały czas odpowiednio chroniony.
Montaż szkła hartowanego krok po kroku
- Zaczynamy od umieszczenia naklejki usuwającej kurz, którą już po chwili możemy usunąć.
- Następnie dokładnie czyścimy ekran telefonu za pomocą mokrej ściereczki. Pamiętajcie – nie mogą na nim zostać żadne zanieczyszczenia.
- Kolejny krok to wytarcie ekranu za pomocą drugiej, suchej ściereczki.
- W tym momencie ekran jest gotowy do założenia szkła. Zdejmujemy z niego folię ochronną i ostrożnie nakładamy je na telefon. Pamiętajcie, aby zrobić to bardzo dokładnie!
- Następnie lekko dociskamy zamontowane szkło do ekranu. Możliwe, że pojawią się pęcherze powietrza – nie martwcie się, znikną w ciągu 2 dni.
- Czyścimy powierzchnię ekranu ze szkłem mokrą i suchą ściereczką. Gotowe!
Dla tych, którzy wolą wersję wideo, przygotowaliśmy również i takie rozwiązanie:
Twój telefon jest już zabezpieczony
Jak widzicie proces montowania szkła hartowanego nie jest skomplikowany. Warto w ten sposób chronić swój telefon – to proste rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć kosztownej wizyty w serwisie. GC Clarity znajdziecie na naszej stronie, w tym miejscu.
Michał Bródka
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (399 101)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (316 491)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (262 455)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (248 168)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (239 395)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (208 618)