Fenomen sezonu – hulajnogi elektryczne
Hulajnogi to fenomen, którego już kiedyś doświadczyliśmy. Wraz z rozpoczęciem nowego milenium jednym z najczęstszych prezentów dla dzieci stały się właśnie odpychane nogą jednoślady. Były to zwykłe hulajnogi, które szybko znalazły podatny grunt wśród młodych użytkowników.
Moda na tego rodzaju dodatki powróciła parę lat temu, jednak to, co wjechało na ulice wielkich miast, różniło się od dziecięcych wariantów. Elektryczne jednoślady błyskawicznie zadomowiły się na miejskich traktach. Dziś stają się one jedną z głównych alternatyw transportowych dla samochodów, rowerów oraz komunikacji miejskiej. Nie tylko w naszym kraju moda na hulajnogi elektryczne trwa w najlepsze, cała Europa jest zafascynowana możliwościami, jakie daje ten sprzęt.
Z tego artykułu dowiesz się:
- dlaczego hulajnogi elektryczne dla dorosłych cieszą się popularnością
- na jakie parametry hulajnogi zwrócić uwagę.
Dlaczego wybiera się hulajnogi elektryczne?
Nie dla zabawy, chociaż jest ona integralną częścią jazdy. Dziś społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome względem potrzeb oraz zagrożeń dla środowiska. Zmniejszenie emisji spalin oraz życie bardziej eko nie są już ładnie brzmiącymi hasłami, a koniecznością dla przetrwania naszej planety. Hulajnogi elektryczne to ważny punkt bycia proekologicznym – nie produkują spalin, są poręczne, można nimi w mieście dojechać praktycznie wszędzie, pozwalają unikać korków, są lekkie oraz znajdują się w widełkach cenowych, które konsument jest w stanie zaakceptować. Stanowią dobrą alternatywa dla osób szukających kompromisu pomiędzy samochodem a rowerem. Elektryczny jednoślad stał się opcją na wyciągnięcie ręki, wobec której zwraca się coraz więcej progresywnie myślących osób.
Wygoda i oszczędność
Pozwala on na przejechanie trasy znacznie mniejszym kosztem niż samochód. Mniejsze koszty eksploatacyjne nie są jednak głównym argumentem, który przekonuje użytkowników. Hulajnoga pozwala na znacznie większą swobodę w zakorkowanym mieście. Sieć bezpiecznych dróżek cały czas się rozszerza w każdej większej metropolii. W rezultacie na hulajnodze można się bezpiecznie przemieszczać bez potrzeby krążenia i marnowania czasu oraz pieniędzy. Należy jednak przy jeździe zachować standardowe środki ochronne – kask oraz opcjonalnie ochraniacze.
Łatwość obsługi
Na rynku istnieje wiele rodzajów hulajnóg o różnych pojemnościach baterii, a co za tym idzie – zasięgach. Chociaż nie rozpędzą się one do szybkości motocyklowej, to na niektórych modelach można przekroczyć granicę 40 km/h, co dla takiego pojazdu stanowi zawrotną prędkość. Urządzenie działa dość intuicyjnie, nie trzeba przechodzić specjalnego kursu, żeby sprawnie i bezpiecznie je obsługiwać. Szukając ciekawej, a co najważniejsze, sprawdzonej alternatywy dla codziennej drogi do pracy i z powrotem, warto zainteresować się co hulajnoga jest w stanie dla nas zrobić. Gadżet ten będzie korzystną alternatywą dla samochodu, komunikacji miejskiej czy podróży pieszo.
Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – najważniejsze parametry
Na rynku można znaleźć wiele modeli hulajnóg elektrycznych. Wybór konkretnego urządzenia zależy w głównej mierze od Twoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Hulajnogi dla dorosłych różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim prędkością maksymalną, mocą silnika, zasięgiem na jednym ładowaniu oraz czasem potrzebnym do pełnego naładowania baterii.
Warto zwrócić także uwagę na rozmiar i typ opon. Jeśli chcesz pokonywać hulajnogą elektryczną wysokie krawężniki, wybierz model z dużymi kołami. Grube opony doskonale amortyzują wstrząsy, dlatego doskonale zwiększą komfort jazdy po nierównym terenie.
Przed zakupem hulajnogi elektrycznej sprawdź także, jaka jest dopuszczalna waga użytkownika oraz przestrzeń na postawienie nóg. Odpowiednia ilość miejsca na stopy jest niezwykle istotna. Zbyt mała powierzchnia sprawi, że podróż hulajnogą nie będzie zbyt przyjemna i wygodna.
Bardzo ważna jest również waga hulajnogi i łatwość składania. Łatwy system składania i niska waga urządzenia znacznie ułatwi wnoszenie i przechowywanie pojazdu elektrycznego. Przy wyborze hulajnogi uwzględnij też wyposażenie dodatkowe, takie jak: wyświetlacz i jego rodzaj, ilość biegów, oświetlenie przednie i tylne czy tempomat.
Hulajnogi elektryczne dostępne na rynku oferują bardzo duży wachlarz możliwości pod względem osiągów. Prędkość maksymalna zaczyna się od 25 km/h do nawet 80 km/h. Głównym czynnikiem odpowiadającym za maksymalną prędkość jest moc silnika. Oczywiście wpływ będzie miała również waga kierowcy, dynamika jazdy oraz rodzaj terenu.
Zasięg urządzenia zależy od pojemności i wydajności akumulatora. To właśnie bateria odpowiada za odległość, którą można pokonać na jednym ładowaniu. Jeśli planujesz krótkie przejażdżki, możesz wybrać hulajnogę elektryczną, która pokona od 10 do 20 km. Bardziej zaawansowane warianty oferują zasięg od 30 km do nawet 120 km. Większa pojemność baterii sprawdzi się, jeśli nie chcesz ładować urządzenia po każdym użyciu lub planujesz jeździć na długie wyprawy.
Im większa pojemność akumulatora, tym większy zasięg, ale także dłuższy czas ładowania. Koniecznie musisz wziąć to pod uwagę przy wyborze modelu pojazdu elektrycznego. Pamiętaj też, że dobra ładowarka może skrócić czas ładowania. Tak jest z ładowarką marki Green Cell, przeznaczonej dla najbardziej wymagających użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zwiększone natężenie pozwala skrócić czas ładowania nawet o godzinę! Dobra ładowarka zwiększy Twoje zadowolenie ze sprzętu i zadba o bezpieczeństwo baterii i urządzenia. Wszystkie ładowarki dostępne w Świecie Baterii posiadają szereg niezbędnych zabezpieczeń. Sprawdź naszą wyjątkową ofertę i wybierz kompatybilną ładowarkę do swojej hulajnogi.
Autor: Leszek Jasiński
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (398 196)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (315 431)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (261 458)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (246 848)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (237 927)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (206 087)