GC PowerNest – magazyn energii dla Twojego domu
Green Cell właśnie przedstawił swój najnowszy magazyn energii. GC PowerNest to urządzenie, które pozwala na większą niezależność od sieci energetycznej i zwiększenie rentowności z instalacji fotowoltaicznej. Sprawdźmy, czym się charakteryzuje i komu jest dedykowane.
Korzystaj z zapasu energii dzięki PowerNest od Green Cell
Urządzenie powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników, którzy chcą w pełni wykorzystać potencjał swojej instalacji fotowoltaicznej. PowerNest pozwala na gromadzenie wyprodukowanej energii i umożliwia korzystanie z niej w dowolnym momencie dnia lub nocy.
Takie rozwiązanie sprawia, że więcej czystej energii zostaje w domu i maleje konieczność “oddawania” jej do sieci energetycznej, co wiąże się z niekorzystnymi stratami. To bardzo dobry sposób na efektywne zarządzanie energią i możliwość uniezależnienia się od sieci!
GC PowerNest – jak działa i na ile wystarcza magazyn energii?
Zasada działania urządzenia jest prosta. Za dnia ogniwa naładują się dzięki instalacji fotowoltaicznej, a zgromadzoną energię można wykorzystać o dowolnej porze. Pojedyncze urządzenie zapewnia 5 kWh pojemności i 5 kW mocy zgromadzonej w bezpiecznych ogniwach LiFePO4, co gwarantuje:
- 3 dni pracy lodówki (1400 W na dobę)
- ponad 82 godziny pracy telewizora (60 W)
- 150 naładowań tabletu
- czy 6,5 godzin pracy pralki (1000 W)
Zatem PowerNest umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej, ale także jest stabilnym źródłem zasilania w przypadku sytuacji awaryjnych.
Gotowy do pracy
PowerNest od Green Cell jest przystosowany do pracy z inwerterami najpopularniejszych producentów, między innymi: Schneider Electric, SMA, Goodwe, Growatt, Victron. Dodatkowo, możesz dopasować go do własnych potrzeb i połączyć ze sobą do 8 urządzeń, dzięki którym zyskasz 40 kWh.
Cena urządzenia to 14 995,98 zł – można zamówić je w naszym sklepie. Co istotne, GC PowerNest idealnie wpisuje się w ramy dotacji Mój Prąd 4.0. Można ubiegać się o dofinansowanie do 7 5000 zł, czyli nawet 50% kosztów kwalifikowanych. Więcej o dotacji pisaliśmy tutaj.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół służy fachową poradą i z pewnością udzieli Ci najważniejszych informacji!
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (396 656)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (314 242)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (259 255)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (244 079)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (237 526)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (202 796)