Jak dobrać ładowarkę do telefonu?
Zgubiliście swoją ładowarkę do telefonu? A może potrzebujecie dodatkowej, którą będziecie zawsze nosić ze sobą w plecaku lub torebce? W tym artykule opowiemy Wam jak dobrać ładowarkę do telefonu i innych urządzeń mobilnych, by mieć pewność, że będzie kompatybilna i szybko naładuje Wasze smartfony.
Z tego artykułu dowiecie się:
- W jaki sposób dobrać odpowiednią ładowarkę do telefonu
- Jak szybko może ładować się Twój telefon
- Jak ważny jest dobry kabel podczas ładowania
- Dlaczego warto kupić ładowarkę z więcej niż jednym portem
- Czym są ładowarki uniwersalne do telefonów, tabletów i laptopów
1. Jak szybko może ładować się mój telefon?
Kwestia ta zależy przede wszystkim od tego, jakie napięcie i natężenie obsługuje dany smartfon. Logicznie rzecz biorąc najprostszym sposobem będzie zerknięcie na oryginalną ładowarkę i odczytanie z niej parametrów ładowania i obsługiwanej technologii. Niestety producenci często w zestawie z telefonem dają ładowarkę o niższych parametrach niż dopuszczalne przez telefon. Najpopularniejszym przykładem są smartfony iPhone, które w zestawie mają ładowarki 5 W, podczas gdy ich maksymalna moc ładowania wynosi aż 18 W. Taki to już los fanów Apple, że jak sobie kupią telefon za 5 tys., to po porządną ładowarkę muszą się zgłosić do Świat Baterii 😉 Podobna sytuacja dotyczy również popularnego Xiaomi Redmi Note 8 i niektórych modeli Samsunga.
Jak osiągnąć maksymalną moc ładowania telefonu?
Poniżej przygotowaliśmy tabelę najpopularniejszych smartfonów i ich maksymalnej dopuszczalnej mocy zasilania. Moc to oczywiście nie wszystko, ponieważ różnią się one technologiami komunikacji, ale ten problem całe szczęście rozwiązują za nas uniwersalne ładowarki Green Cell. Dzięki obsługiwaniu technologii Ultra Charge i Power Delivery współpracują one z wieloma standardami, takimi jak m.in. Quick Charge 2.0, 3.0, Apple 2.4A, Pump Express, Samsung AFC czy Huawei FCP.
TELEFON | MOC MAKSYMALNA |
iPhone SE, serii 6 i 7 | 10,5 W |
iPhone 8 i wszystkie nowsze, iPady | 18 W |
Samsung Galaxy S7, S8, S9, A51 | 15 W |
Samsung S20, S20 Plus | 25 W |
Xiaomi Redmi Note 8, 8 Plus | 18 W |
Huawei P9, P9 lite | 10,5 W |
Huawei Mate 20 | 22,5 W |
Jeśli wiecie już, jaką moc maksymalną dopuszcza Wasz telefon, pora na wybranie nowej ładowarki. Krótko mówiąc dla osiągnięcia optymalnej szybkości ładowania, musimy wybrać ładowarkę o równej lub wyższej mocy. Pamiętajcie, że ładowarki USB nie mogą mieć za wysokiej mocy. Jeśli telefon lub inne urządzenie przyjmuje maksymalnie 10,5 W czy nawet 5 W, to bez problemu możemy podłączyć je do ładowarki 18 W, a nawet mocniejszej.
2. Do szybkiego ładowania konieczne są dobre kable
Do osiągnięcia optymalnego, szybkiego ładowania nie wystarczy sama kostka zasilająca. Niestety może się okazać, że przewody, z których korzystacie nie są w stanie obsłużyć mocy, którą oferuje nowa ładowarka. Dlatego właśnie podczas zakupu nowego zasilacza warto zaopatrzyć się w kabel o wysokiej przepustowości, który będzie kompatybilny z technologiami fast charging. Dobra informacja jest taka, że wszystkie przewody Green Cell współpracują z technologiami szybkiego ładowania i przesyłu danych, więc pamiętajcie tylko o wyborze odpowiedniego portu – micro USB, USB-C lub Lightning.
Od Waszych preferencji zostaje już to, czy wybierzecie przewód krótszy – 25 cm, dłuższy 120 cm czy nawet 2 m i czy będzie to standardowy przewód czy taki z podświetlaną końcówką, który ułatwia znalezienie kabla w ciemnym pokoju lub podczas podróży autem w nocy. Warto też zaznaczyć, że kable posiadają nylonowy sznurek, który nie tylko zwiększa ich wytrzymałość, ale dodatkowo zapobiega plątaniu.
3. Liczba portów ładowarki
Nasza nowa ładowarka do telefonu może przecież zastąpić nie tylko jedną, ale kilka innych, z których na co dzień korzystamy. Na przykład, jeśli używamy jednego z nowych iPhone’ów o maksymalnej mocy ładowania 18 W, a także Kindle’a i smartwatcha, które dopuszczają jedynie 5 W, idealnym wyborem będzie 3-portowa ładowarka ChargeSource 3 z portem 18 W i dwoma portami 12 W. Naładuje ona iPhone ponad 3x szybciej niż oryginalna i jednocześnie zasili Kindle’a i zegarek. Olbrzymią zaletą modeli Green Cell jest obsługa wspomnianych technologii Ultra Charge i Smart Charging, dzięki którym komunikują się z telefonem lub innym urządzeniem i dostosowują optymalną moc zasilania. Ładowarki Green Cell gwarantują tym samym kompatybilność ze wszystkimi smartfonami na rynku.
Jeśli trzy porty, to dla Was za mało, mamy w ofercie również większą wersja ładowarki – ChargeSource 5. Pięć portów o łącznej mocy aż 52 W, w tym jeden obsługujący ładowanie Ultra Charge 18 W. Idealna opcja podróżnicza dla całej rodziny lub np. fotografów i innych tech-geeków.
4. A może by tak kupić jedną ładowarkę do telefonu, laptopa i innych urządzeń?
Coraz bardziej rozpowszechnioną technologią ładowania jest Power Delivery – technologia ta wykorzystuje port USB-C. Standard ten pojawia się w wielu nowych smartfonach, laptopach i ultrabookach (m.in. wszystkich MacBookach). Green Cell ma w swojej ofercie modele, które mogą zastąpić jednocześnie ładowarkę do laptopa i smartfona, a nawet jeszcze paru innych urządzeń.
Ładowarka Green Cell USB-C 30 W z portem QC 3.0
Pierwszym prezentowanym urządzeniem jest ładowarka z dwoma portami – jeden to znany już nam port Quick Charge 3.0, drugi natomiast USB-C. Pozwala on na ładowanie w standardzie Power Delivery aż do mocy 30 W. W zupełności wystarcza to do zasilania smartfonów, jak i mniejszych laptopów – przykładem może być Macbook 12. Dodatkowo w zestawie znajduje się kabel USB-C na USB-C o długości 2 metrów. Wszystko to powoduje, że model ten łączy w sobie wysoką jakość użytkowania z wygodą.
Green Cell GC Power Source 75 W
Co jednak, gdy posiadamy MacBooka lub innego laptopa z USB-C Power Delivery, a także iPhone’a lightning i czytnik e-booków z micro USB? Czy jesteśmy skazani na kilka ładowarek? Odpowiedzią na te pytania jest Green Cell GC Power Source. To niewielkie urządzenie posiada moc aż 75 W. Znajdziemy tutaj trzy porty USB-A, z czego jeden obsługuje ładowanie Ultra Charge, a także port USB-C Power Delivery do maksymalnej mocy 60 W. Dzięki temu jedno (małe gabarytowo i lekkie) urządzenie może zastąpić wszystkie inne ładowarki. Dla przykładu – dzięki Power Source możemy jednocześnie ładować laptopa, telefon, smartwatcha i czytnik ebooków.
Ładowarkowy zawrót głowy
Ilość standardów ładowania na rynku może namieszać w głowie, ale dzięki uniwersalnym rozwiązaniom, jakie oferuje Green Cell rozwiązania okazują się bardzo proste. Mamy nadzieję, że artykuł ułatwi Wam znalezienie odpowiedniej, dopasowanej do Waszych potrzeb ładowarki do telefonu. Wszystkie zawarte w tekście modele znajdziecie na naszej stronie, a jeśli macie jakiekolwiek pytania, śmiało kontaktujcie się z nami 🙂
Krzysztof Wołongiewicz
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (396 655)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (314 241)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (259 245)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (244 065)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (237 525)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (202 782)