Im więcej samochodów elektrycznych na naszych drogach, tym szybszy rozwój innowacyjnych technologii związanych z ich ładowaniem. Dziś sprawdzamy, jakie możliwości oferują nowoczesne ładowarki i domowe stacje ładowania EV.
Spis treści:
Innowacyjne systemy zarządzania ładowaniem
Inteligentne i zaawansowane systemy zarządzania ładowaniem samochodów elektrycznych stają się coraz bardziej powszechne. Ich zadaniem jest nie tylko dostarczanie energii do baterii w EV, ale również optymalizacja samego procesu ładowania. Między innymi umożliwiają one wybór najdogodniejszego momentu na pobór prądu, aby zminimalizować koszty i obciążenie sieci. Ponadto, na bieżąco kontrolują stan baterii i dostosowują parametry ładowania, aby wydłużyć jej żywotność.
Stale rosnące standardy to nie tylko kwestia wygody użytkowania i oszczędności, ale także bezpieczeństwa. Systemy monitorujące urządzenie i nowoczesne zabezpieczenia gwarantujące bezproblemowe korzystanie z ładowarki to standard, na który warto zwracać szczególną uwagę.
Ciekawe rozwiązania w dziedzinie elektromobilności można zauważyć w produktach polskiej marki Green Cell. Łączą one w sobie świetny design, funkcjonalność i jakość. W Świecie Baterii są one doskonale znane. To przemyślane i nowoczesne projekty, bez zbędnych elementów, co gwarantuje prostą i przyjazną obsługę ładowarek dla wszystkich jej użytkowników.
Zastanawiasz się jaką ładowarkę EV wybrać? Która opcja będzie najlepiej dopasowana do Twojego samochodu i Twoich potrzeb? Sprawdź, jakie masz możliwości!
Ładowarki stacjonarne
Ładowanie samochodu elektrycznego w domu to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego właściciela EV. Dzięki domowej stacji ładowania można uniezależnić się od publicznych punktów ładowania, oszczędzając czas i pieniądze. Dobrze dopasowana ładowarka gwarantuje, że proces ładowania będzie nie tylko szybki, ale również bezpieczny i efektywny.
Warto jednak pamiętać, że montaż i instalacja ładowarki stacjonarnej wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury elektrycznej oraz spełnienia określonych wymogów technicznych. Niezbędne jest skonsultowanie się z profesjonalnym elektrykiem, który zapewni prawidłową instalację urządzenia, dbając o bezpieczeństwo domowej sieci elektrycznej.
Zobacz również…
Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć
Taką ładowarką stacjonarną jest na przykład HabuDen marki Green Cell, która dzięki zastosowaniu standardowego w Europie wtyku typu 2, jest kompatybilna z większością samochodów elektrycznych. Ten wallbox o mocy 22 kW umożliwia nie tylko szybkie ładowanie, ale jest także wyposażony w inteligentne funkcje, co sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle wygodne i intuicyjne. Obsługa urządzenia odbywa się przy użyciu jednego,funkcjonalnego przycisku. Dodatkowym udogodnieniem jest dedykowana aplikacja GC App, w której użytkownicy mogą monitorować proces ładowania, ustawiać harmonogramy, kontrolować koszty oraz zarządzać zużyciem energii w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca, w którym aktualnie przebywasz.
Istotną zaletą tego produktu jest jego konstrukcja. Maksymalnie smukły i płaski wallbox bez problemu zmieści się nawet w ciasnym garażu. Dodatkowym walorem jest jego minimalistyczny design, w połączeniu z wysoką funkcjonalnością otrzymujemy duet wręcz idealny.
Ładowarki mobilne
Innym wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie mobilnej ładowarki do samochodów elektrycznych. Takie urządzenie możesz zabrać ze sobą w każdą podróż i zyskać jeszcze większą niezależność. Posiadanie ładowarki mobilnej pozwoli Ci na komfortowe planowanie dłuższych tras i uwolni od stresu związanego z poszukiwaniem stacji ładowania – zwłaszcza w miejscach, gdzie infrastruktura ładowania jest ograniczona. A może szykujesz się na weekend w domku w górach u znajomych? Aby podpiąć ładowarkę mobilną, wystarczy dostęp do prądu z tradycyjnego gniazdka 240 V lub gniazda siłowego.
Zobacz również…
Jak dobrać moc ładowarki samochodowej? Wskazówki eksperta
Innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ładowania oferuje firma Green Cell. Ładowarka mobilna Habu to urządzenie 2w1, ponieważ łączy w sobie szybkie ładowanie o mocy do 11 kW, porównywalne do ładowania za pomocą wallboxa, z poręcznością ładowarki przenośnej. Urządzenie posiada zintegrowany z wtyczką funkcjonalny wyświetlacz LCD, który informuje o najważniejszych parametrach ładowania. Dzięki temu, że cała elektronika została umieszczona wyłącznie we wtyczkach, Habu jest pozbawione tzw. “cegły”, czyli modułu pośrodku kabla.
Co istotne, ładowarką możesz zarządzać z poziomu aplikacji, tym samym zyskując pełną kontrolę nad procesem ładowania, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.
Prosta i intuicyjna obsługa, brak konieczności instalacji, ergonomiczny uchwyt czy wysoka odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia dopełniają listę zalet tego nowoczesnego urządzenia.
Sprawdź nasze kompendium wiedzy o ładowaniu samochodów elektrycznych!
Ładowanie samochodu elektrycznego — wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem
Podsumowanie
Nowoczesne ładowarki do samochodów elektrycznych oferują szeroką gamę funkcji, które ułatwiają i optymalizują proces ładowania. Dzięki zaawansowanym systemom zarządzania nie tylko szybko i efektywnie dostarczają energię, ale także dbają o bezpieczeństwo i wydłużają żywotność baterii. Produkty takie jak HabuDen i Habu od Green Cell są dowodem na to, że technologia ładowania EV może być jednocześnie zaawansowana i przyjazna dla użytkownika. Wszystkie produkty wspomniane we wpisie znajdziesz w naszym sklepie Świat Baterii.
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (398 196)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (315 431)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (261 458)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (246 848)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (237 927)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (206 087)