Nowy rok, nowe życie – pomyślał każdy chociaż raz. Lubimy stawiać sobie wyzwania, a nowy rok jest dobrą okazją, żeby wyznaczyć sobie jakieś cele. Jedni zaczynają od gruntownych porządków, inni chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, a jeszcze kolejni – skończyć ze złymi nawykami. I nas też troszeczkę porwał trend noworocznych postanowień, dlatego przygotowaliśmy dla Was małe wyzwanie. Sprawdźcie nasze 3 propozycje i na koniec sami zdecydujcie, czy podniesiecie rękawicę!
Wyzwanie #1 – Zawsze pełni Świeżej Energii!
Koniec z 1% baterii w telefonie! Koniec z rozładowanymi słuchawkami! W 2022 roku zadbajmy o mobilne źródło energii dla naszych urządzeń. Naładowany powerbank w torebce bądź plecaku z pewnością przyda się zawsze, gdy będziemy z dala od tradycyjnego źródła zasilania. W kolejce, autobusie, pociągu, a nawet w samolocie – warto mieć przy sobie urządzenie, dzięki któremu szybko uzupełnimy poziom energii. Przyda się też wtedy, gdy nie zdążycie naładować sprzętu w domu, a będziecie musieli szybko wyjść na miasto. 😉
Pst, jak powerbank, to tylko od Green Cell! Sprawdź ofertę i wybierz urządzenie skrojone na miarę Twoich potrzeb: KLIK.
Wyzwanie #2 – Porządek na biurku
Na myśl o poplątanych kablach przechodzą Was dreszcze? Zanim znajdziecie pasujący przewód do swojego telefonu, zdąży się zmienić pora dnia? Znamy to, ale mamy dla Was radę – i to całkiem prostą!
Wystarczy jedna ładowarka, by zasilić Wasze wszystkie urządzenia mobilne. To oszczędność czasu, przestrzeni i nerwów – zwłaszcza, gdy większość gniazdek jest okupowana przez pozostałych domowników.
Wieloportowe ładowarki pozwalają na naładowanie kilku sprzętów jednocześnie: telefonów, tabletów, a nawet laptopów i zachować porządek wśród kabli. Takie rozwiązanie sprawdza się po prostu na co dzień, ale jest także doskonałą opcją do biura albo domowego gabinetu. A w przypadku podróży, jedna ładowarka to dodatkowa oszczędność miejsca w walizce.
Podejmujesz wyzwanie? Wybierz wieloportową ładowarkę i przejdź na wyższy level niezależności!
Wyzwanie #3 – Jeszcze bardziej eko
Robiąc postanowienia noworoczne warto zastanowić się nad swoimi złymi nawykami. Oprócz tych, które bezpośrednio dotykają nas samych, do przemyślenia się również zachowania mające bezpośredni wpływ na nasze otoczenie – w tym także na środowisko.
Każda wprowadzona zmiana, dzięki której jesteśmy bardziej eko, jest ważna. Całkowite zrezygnowanie z jednorazowych toreb plastikowych, segregacja odpadów, kontrola nad tym co znajduje się w naszej lodówce i wykorzystywanie do maksimum zakupionych produktów żywnościowych – to wszystko ma bardzo duże znaczenie. Jak jednak być bardziej eko, gdy mówimy o elektronice?
Przede wszystkim – naprawiaj, nie wyrzucaj. Sprzęt, który wydaje Ci się już bezużyteczny, może wymagać jedynie wymiany baterii, by odzyskać sprawność i znów służyć tak długo, jak zaraz po zakupie. Zanim zdecydujesz się więc, aby wyrzucić jakiekolwiek urządzenie elektryczne, sprawdź, czy faktycznie nie ma dla niego ratunku.
Dobrym krokiem ku wielkim zmianom jest także zastąpienie baterii jednorazowych akumulatorkami. Średnio, każde gospodarstwo domowe zużywa rocznie 70 baterii AA/AAA, które lądują w śmietniku. Co prawda odpowiednia segregacja i utylizacja prowadzi do recyklingu, z którego można odzyskać ponad 90% surowców, ale można też po prostu produkować mniej takich odpadów.
Akumulatorki można ładować ponownie nawet 1000 razy. Specjalna ładowarka i zapasowe baterie powinny znaleźć się w każdym domu – takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na Wasz domowy budżet. Inwestycja szybko się zwraca, a Wy zapominacie o jednorazówkach, które do tej pory zasilały Wasze urządzenia.
Jeden akumulatorek zastąpi aż 1000 zwykłych baterii jednorazowych! Pora na zmianę – KLIK!
Nowy Rok to dobry powód, żeby zmienić swoje stare nawyki na lepsze. Trzymamy kciuki za Wasze postanowienia i mamy nadzieję, że dołączycie do naszego wyzwania! 😉
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (399 101)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (316 490)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (262 455)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (248 167)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (239 395)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (208 618)