Pierwszy telefon dla dziecka – jak wybrać?
Jak wybrać pierwszy telefon dla dziecka? Czym kierować się podczas zakupu? I przede wszystkim – w jakie funkcje powinien być wyposażony? Zanim zdecydujecie się na najnowszy model, przeczytajcie nasz poradnik, z którego dowiecie się, czym kierować się podczas takiego zakupu i dlaczego odnowiony telefon z drugiej ręki może być świetnym wyborem.
Z tego artykułu dowiesz się:
- co musi posiadać dobry telefon dla dziecka,
- czy używany telefon może się równać z nowym egzemplarzem
- jak poprawić kondycję sprzętu z drugiej ręki
Pierwszy telefon dla dziecka – co powinien posiadać?
Ogrom dostępnych funkcji w smartfonach może być przytłaczający, dlatego warto się zastanowić co jest najważniejsze w przypadku pierwszego telefonu dla dziecka?
Nie musimy się oszukiwać – w dużym stopniu to będzie gadżet i zabawka. Ale przede wszystkim musi Wam, rodzicom, umożliwić stały kontakt z dzieckiem.
Telefon powinien być zatem dostosowany do tego, aby można było na nim zainstalować wybrany komunikator i np. specjalną aplikację, dzięki której będziecie widzieć lokalizację swojej pociechy. Może warto też pomyśleć o apkach służących do nauki języków obcych lub o ciekawych i rozwojowych grach? Dodatkowo, zastanówcie się nad limitem dziennego użycia i ograniczeniem dostępu.
Bezpieczeństwo to podstawa!
Rosnąca liczba dostępnych funkcji w smartfonach może być też pewnego rodzaju zagrożeniem. Aby zminimalizować ryzyko, że dziecko trafi na nieodpowiednie treści lub zainstaluje niepożądaną aplikację, sprawdźcie czy operator sieci komórkowej oferuje specjalne ułatwienia dla rodziców. Dzięki nim możecie włączyć ochronę smartfona przed zagrożeniami w sieci lub zablokować wysyłanie SMSów specjalnych. To ważne, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Posiadanie telefonu przez dziecko powinno być przede wszystkim dla Was ułatwieniem, a nie dodatkowym zmartwieniem.
Dlaczego nowy telefon dla dziecka może być stresujący?
Wybierając więc pierwszy telefon dla dziecka, naprawdę nie ma sensu stawiać na nowiutkie modele z salonu. Warto zdecydować się na używany i stosunkowo tani sprzęt, a do tego zadbać o dodatkową ochronę w postaci szkła ochronnego i etui. Najnowszy model za kilka tysięcy złotych być może jest marzeniem dziecka, który imponuje rówieśnikom, ale może być dla Was wszystkich dodatkowym stresem. A co, jeśli go zgubi? Co, jeśli spadnie na podłogę podczas zabawy, a naprawa wyniesie kilka dodatkowych stówek? To naprawdę mija się z celem – zwłaszcza, że używane sprzęty naprawdę mogą zaskoczyć Was bardzo dobrym stanem.
Pimp my phone, czyli jak poprawić kondycję używanego telefonu
Jeśli zdecydujecie się na używany telefon, warto go nieco ulepszyć. Jak to zrobić? Najważniejszą kwestią jest nowa bateria. Wymiany możecie dokonać samodzielnie lub zdać się na pomoc pracowników komisu lub sklepu z elektroniką – warto zapytać, czy oferują takie usługi, jeśli nie chcecie robić tego na własną rękę. Nowy akumulator w telefonie znacząco poprawi jego kondycję po użytkowaniu przez poprzedniego właściciela (zwłaszcza, jeśli nie stosował się do naszych porad na temat tego, jak wydłużyć żywotność baterii).
O tym jak sprawdzić kondycję baterii w telefonie pisaliśmy tutaj – klik.
Co do wyglądu samego smartfona – dzięki temu, że użytkownicy przeważnie korzystają z etui i szkieł hartowanych, obudowy i wyświetlacze na dłużej zachowują doskonały stan. Właśnie dlatego używany nie znaczy gorszy! Jeśli nie chcecie samodzielnie przemierzać popularnych portali aukcyjnych lub ogłoszeniowych w poszukiwaniu optymalnego telefonu, wystarczy zainteresować się ofertą sklepów oferujących sprzęt poleasingowy. Bardzo często firmy te oferują tzw. produkty refurbished, czyli smartfony dodatkowo odświeżone po zakupie od poprzedniego właściciela. Różnice pomiędzy takim sprzętem, a urządzeniami z salonu, mogą być niezauważalne.
Telefon dla dziecka jako prezent
Dobrym pomysłem będzie dodanie do takiego prezentu dla dziecka nowej ładowarki i kabla. Do paczki dołączcie etui z ulubioną postacią z bajki lub filmu i gotowe – taki prezent na dzień dziecka, urodziny czy pod choinkę z pewnością zrobi wrażenie!
Pst, dobrym uzupełnieniem takiego prezentu jest także powerbank – skorzystają z niego zarówno Ci młodsi, jak i starsi domownicy 🙂
Gdy podarujecie dziecku pierwszy telefon komórkowy, zastanówcie się wspólnie, jakie aplikacje mogą być przydatne i rozwojowe. Jest ich cała masa, więc z pewnością uda się Wam wybrać coś interesującego – czy to program do nauki języków obcych, czy grę przygodową, w którą Wasza pociecha będzie mogła grać razem z rówieśnikami. Pamiętajcie jednak o zabezpieczeniach i specjalnych funkcjach dla rodziców, które pozwolą Wam kontrolować to, do czego dziecko będzie miało dostęp.
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (398 196)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (315 431)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (261 458)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (246 848)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (237 927)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (206 086)