Power bank to wszechstronne urządzenie dzięki, któremu naładujemy telefon, tablet, a nawet laptop. Wiele osób często zastanawia się jednak jak ładować sam power bank, żeby jego bateria służyła możliwie jak najdłużej. Wbrew pozorom nie wystarczy podpiąć sprzętu do gniazdka i czekać aż wartość paska osiągnie 100 procent. Często wskutek złego obchodzenia się z urządzeniem szybciej eksploatuje się baterię. Ten artykuł pomoże bezpiecznie i wydajnie użytkować Wasze power banki.
W jaki sposób ładować power bank?
Energia power banku zawarta jest w ogniwach litowo-jonowych lub litowo-polimerowych, które w miarę kolejnych cykli ładowania i rozładowania magazynują coraz mniej energii. Warto jednak wiedzieć, że to jak go ładujemy wpływa na długoterminową żywotność. Akumulator w power banku da się naładować w każdej chwili, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Jeśli nie będziemy korzystać z power banku w najbliższym czasie, optymalną granicą naładowania będzie 80% i tak najlepiej przechowywać urządzenie. Z tego też powodu nie jest dobrze zostawiać power bank podłączony do ładowania przez noc. W innych przypadkach jednak, gdy wiemy że power bank będzie w użyciu, możemy śmiało naładować go do pełna.
Dostarczanie energii do power banku może odbywać się na dwa sposoby. W pierwszym polega na podłączeniu kabla USB do ładowarki sieciowej. Metoda ta umożliwia najszybsze i bezproblemowe ładowanie zewnętrznej baterii. Alternatywą jest ładowanie power banku poprzez port znajdujący się w komputerze, ale zazwyczaj będzie trwać znacznie dłużej, ponieważ komputerowe porty USB generują mniejsze natężenie prądu (chyba że mamy specjalny, oddzielny port do szybkiego ładowania, co też często się spotyka).
Na co zwracać szczególną uwagę przy ładowaniu power banku?
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które utrzymają power bank w dobrej kondycji:
- Do ładowania power banków używać jedynie sprawdzonych ładowarek z odpowiednimi zabezpieczeniami i o odpowiedniej mocy. Takie modele znajdziecie oczywiście u nas.
- Korzystać tylko z wysokiej jakości kabli, które wspierają szybkie ładowanie. W krótkich i długich wersjach znajdziecie u nas oczywiście przewody USB do Lightning, Micro USB i USB-C.
- Po zakupie nowego power banku należy naładować go do pełna.
Wysokiej jakości power banki posiadają szereg zabezpieczeń, które sprawiają, że urządzenie zachowuje swoją wydajność oraz funkcjonalność na długi czas po zakupie. Szukającym nowoczesnych baterii zewnętrznych radzimy sprawdzić najnowsze power banki Green Cell, takie jak PowerPlay10S (pozwoli na nawet 36 godzin dodatkowej pracy telefonu), które szybko wpiszą się w potrzeby nowoczesnego użytkownika.
Autor: Leszek Jasiński
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (399 101)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (316 490)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (262 453)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (248 166)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (239 395)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (208 616)