Z jakim wydatkiem musisz się liczyć, chcąc kupić power bank?
W dzisiejszych czasach trudno już wyobrazić sobie życie bez power banków. Z urządzeń elektronicznych korzystamy wszędzie, niemal bez ustanku. Dlatego niezależnie od tego, czy pracujemy, czy jesteśmy w podróży, potrzebny nam jest ciągły dostęp do prądu. Jeśli planujesz zakup przenośnego magazynu energii, na pewno zastanawiasz się, z jakim wydatkiem musisz się liczyć. Zobacz, od czego zależą ceny power banków i ile może kosztować model spełniający Twoje wymagania!
Z tego artykułu dowiesz się:
- co decyduje o cenach power banków,
- jakie są przykłady tanich i drogich power banków,
- jak kupować power bank, aby nie przepłacić.
Ile kosztuje power bank?
Na rynku znajdziesz całe mnóstwo modeli power banków o różnych parametrach. Mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Co sprawia, że zakres cen jest tak szeroki? Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym parametrom decydującym o wartości tych urządzeń:
Pojemność
To absolutnie podstawowe kryterium decydujące o tym, jak wiele energii pomieści power bank. Wartość ta wyrażana jest najczęściej w miliamperogodzinach (mAh). Zazwyczaj im wyższa pojemność, tym droższe urządzenie. Najtańsze modele (ok. 3 000 mAh) mogą podtrzymać Twój smartfon „przy życiu” w kryzysowej sytuacji jedynie przez krótką chwilę. Natomiast najbardziej zaawansowane, kosztowne power banki o pojemności ok. 20000 mAh – 30000 mAh poradzą sobie nawet z parokrotnym naładowaniem laptopa.
Funkcja szybkiego ładowania
Najlepsze power banki dostępne na rynku wyposażone współpracują z takimi technologiami jak Qualcomm Quick Charge 3.0. Dzięki temu ładowanie sprzętu mobilnego trwa znacznie krócej. Taka wygoda oczywiście kosztuje, toteż modele z tą funkcją są zauważalnie droższe od pozostałych.
Liczba portów USB
Każdy power bank poradzi sobie z jednym urządzeniem, ale tylko nieliczne warianty oferują możliwość ładowania kilku sprzętów na raz. Tańsze produkty posiadają po prostu jedno wejście micro USB i jedno wyjście USB-A. Droższe wyposażone są nawet w 4 różne porty, w tym nowoczesne USB-C.
Materiał obudowy
O jakości power banku świadczy także jego konstrukcja oraz materiały wykorzystane do produkcji. Jeśli decydujesz się na tani model, prawdopodobnie otrzymasz artykuł wykonany z kiepskiego plastiku, który niezbyt dobrze znosi ewentualne wstrząsy i uderzenia podczas użytkowania. W wysokiej jakości power bankach stosowane jest wytrzymałe tworzywo sztuczne, takie jak policarbon czy ABS, zabezpieczające urządzenie przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.
Dodatkowe udogodnienia
Podczas, gdy tanie power banki przyjmują postać prostych gadżetów, droższe warianty wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak wskaźnik naładowania, technologia pass through (dzięki niej możesz ładować urządzenie i magazyn energii jednocześnie), latarka, a nawet jump starter do akumulatora samochodowego. Jeśli zależy Ci na tego typu udogodnieniach, celuj w produkty z wyższej półki cenowej.
Marka
Jak w każdej innej branży, cena produktów popularnych marek jest zwykle wyższa, niż w przypadku ich mniej znanych odpowiedników, nawet jeśli mają te same parametry. Najczęściej idzie to oczywiście w parze z jakością power banków, ale czasem gadżet mniej popularnego brandu może okazać się równie wydajny, co zdecydowanie droższe markowe urządzenie.
Ceny przykładowych power banków
Wiesz już, że cena power banków w głównej mierze zależy od posiadanych przez nich funkcji i parametrów. Mamy dla Ciebie trzy przykłady magazynów energii, które różnią się właśnie specyfikacją – teraz możesz je porównać na podstawie naszych rad. Jako, że w asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wyłącznie wydajne urządzenia wysokiej jakości, nie zamieszczamy tu modeli o wartości niższej niż 50 zł:
- Xiaomi 5000 mAh (59,95 zł) – to jeden z tańszych power banków dostępnych w Świecie Baterii. 5000 mAh pojemności pozwoli Ci spokojnie naładować telefon w razie potrzeby. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest jego lekka i kompaktowa konstrukcja z wytrzymałego aluminium.
- Xiaomi 3 Generacja 10000 mAh (82,95 zł) – to model oferujący wygodne połączenie w postaci dwukierunkowego portu USB-C oraz dwóch gniazd USB QC 3.0. Ogniwa o pojemności 10000 mAh w połączeniu z technologiami Quick Charge oraz Power Delivery pozwolą Ci ładować przenośne urządzenia w szybkim tempie i z odpowiednio dobraną mocą.
- Green Cell PowerPlay Ultra 26800 mAh (449,95 zł) – to potężny power bank wyposażony w 4 porty USB, szybkie ładowanie oraz wskaźnik LED. Pojemność na poziomie 26800 mAh pozwala uzupełnić baterię w laptopie, tablecie i telefonie, a jednocześnie w samym magazynie.
Dobierz power bank do swoich potrzeb
Podczas wyboru nowego power banku cena powinna grać rolę drugoplanową. Produkt ma przede wszystkim spełniać Twoje potrzeby. Niekoniecznie jednak oznacza to wybór najdroższego urządzenia. Niemniej jednak, jeśli Twoje wymagania są spore i potrzebne Ci urządzenie, którego pojemność jest duża – prawdopodobnie czeka Cię nieco większy wydatek. Dzięki wyborze pojemniejszego power banku będziesz mieć możliwość naładowania nie tylko smartfona, ale także konsoli i laptopa – i to w tym samym czasie! Jeżeli jednak szukasz magazynu energii, którego będziesz używać tylko okazjonalnie, nie ma sensu przepłacać. Wybierz wówczas jeden z tańszych wariantów, który przyjdzie baterii Twojego telefonu z pomocą w każdej kryzysowej sytuacji.
Polecane power banki
Green Cell PowerPlay20s Biały Powerbank 20000mAh 22.5W PD USB C z Szybkim Ładowaniem do iPhone 15 14 13 12 11 X, Galaxy S23 S24
Green Cell Powerbank 10000mAh 18W PD USB-C GC PowerPlay10S z Szybkim Ładowaniem do iPhone 15 14 13 12 11, Samsung Galaxy, iPad
Green Cell Powerbank 26800mAh 128W PD USB-C GC PowerPlay Ultra z Szybkim Ładowaniem do Laptopa, MacBook, iPhone 15 14 Pro Max
Green Cell GC PowerBoost Car Jump Starter / Powerbank / Rozrusznik do samochodu z funkcją prostownika 16000mAh 2000A
Weronika Bazarnik
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (399 101)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (316 490)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (262 453)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (248 166)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (239 395)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (208 616)