Ranking power banków zima 2018/2019
Wybór power banku to zadanie trudniejsze niż można się spodziewać. Kryteriów jest sporo – pojemności, technologie ładowania, rodzaje portów czy nawet kolory. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy kupujemy przenośną ładowarkę na prezent. Poniższy ranking power banków stworzyliśmy, by nieco ułatwić Wam podjęcie decyzji. Sprawdźcie listę najlepszych power banków i znajdźcie idealny dla Was model.
Sprawdźcie najnowszy ranking power banków lato 2019.
10. Green Cell PB117 10000mAh
Model ten posiada bardzo rzadko spotykany atut – naładujemy go aż trzema rodzajami wtyczek. Zazwyczaj power banki zasilane są wyłącznie portem micro USB. Jeśli jesteśmy posiadaczami iPhone’a z portem lightning lub nowszego smartfona z USB-C, kłopotliwe może być noszenie drugiego kabla tylko do ładowania power banku. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy nam tylko jeden przewód. Pozostałe zalety to bez wątpienia wytrzymała, aluminiowa obudowa i bardzo elegancki, minimalistyczny design. Szukasz powerbanku dla iPhone’a? Znalazłeś!
9. Romoss sailing 5 13000mAh
Seria sailing firmy Romoss wciąż pozostaje popularna, a sekret jej sukcesu z pewnością tkwi w ogniwach. Modele sailing wykorzystują ogniwa Samsung SDI, dzięki czemu power bank ma większą pojemność całkowitą i żywotność. Te same ogniwa Green Cell wykorzystuje serii baterii do laptopów PRO. Dzięki nim zyskujemy sporo energii oszczędzając na miejscu i wadze urządzenia. Różnica jest dość znacząca. Dla porównania, power bank Romoss solo 5 o tym samym rozmiarze z serii standardowej ma zaledwie 10000mAh. Może warto nieco dopłacić?
8. Green Cell PB93 20000mAh
Dodatek w power banku, który nie wiedzieć czemu pojawia się coraz rzadziej – latarka! Oczywiście poza tym niezwykle przydatnym i często ratującym skórę urządzeniem, model ten wyposażony jest we wszystkie inne wyznaczniki dobrego power banka. Szybkie ładowanie w technologii Quick Charge, 2 porty ładowania i wysokiej jakości ogniwa o pojemności 20000mAh. Czego więcej trzeba?
7. Xiaomi 10000mAh PRO (PB99)
Prawdziwy as w swojej klasie pojemnościowej. Xiaomi PRO ma wszystko, co powinna mieć nowoczesna ładowarka przenośna. Ładowanie przez USB-C, Quick Charge i kompaktowe wymiary, a to wszystko w stonowanej, solidnej, aluminiowej obudowie. Gdyby ten ranking był power bankowym konkursem piękności, model ten wylądowałby najpewniej na pierwszym miejscu.
6. Green Cell Car Jump Starter CJS01 11100mAh
Są power banki do zadań specjalnych i jest on. Car Jump Starter Green Cell to wyjątkowy power bank z funkcją rozruchu samochodu na wypadek rozładowanego akumulatora. Idealne wręcz rozwiązanie na tę porę roku. Urządzenie sprzedawane jest z bardzo poręcznym i wytrzymałym etui na zamek błyskawiczny oraz zestawem niezbędnych akcesoriów, takich jak klemy, ładowarka i kable. Pięknie zapakowane, nawet nie trzeba owijać papierem prezentowym 😀
5. Xiaomi ZMI 20000mAh
Power bank kompletny. Najnowsza technologia ładowania, cyfrowy wskaźnik poziomu naładowania, 2 porty wyjścia, 2 porty wejścia – micro USB i Lightning. Do tego dokładamy świetną, stylową obudowę z solidnego materiału PC+ABS i spokojnie można mówić o power banku pozbawionym wad. Najwyższy standard jednak jest swoje warty, więc Xiaomi ZMI jest nieco droższy niż inne power banki w tej pojemności.
4. Xiaomi 2i 10000mAh
Nowa wersja flagowego power banku Xiaomi 2i 10000mAh błyskawicznie zdobyła sobie bardzo dużą popularność wśród polskich fanów Xiaomi i nie ma w tym nic dziwnego. Nieduże wymiary, rozsądna cena, Quick Charge 3.0 i dwie wyjątkowo dobrze prezentujące się wersje kolorystyczne – srebrna i ciemnoszara.
3. Green Cell PB135 24000mAh
Power bank familijny lub przeznaczony dla posiadaczy bardzo dużej liczby gadżetów mobilnych. Jest to jedyny w rankingu model, który umożliwia ładowanie aż 3 urządzeń naraz! Co prawda na co dzień nie będziemy korzystać nawet z dwóch naraz, ale od czasu do czasu jednak się przydadzą, a przecież ich obecność wcale nie zawadza, prawda? Liczba portów nie jest oczywiście jego jedyną zaletą. Power bank posiada obowiązkowy dla tej klasy pojemnościowej Quick Charge 3.0 oraz podwójną latarkę.
2. Green Cell PB114 30000mAh
Największy power bank w zestawieniu na bardzo wysokim miejscu. Wygląda na to, że po prostu lubimy czuć ten komfort, że niezależnie ile przesiadujemy na telefonie, zawsze wystarczy nam energii. Myślę jednak, że czasami przesadzamy z tą ostrożnością. Moglibyśmy wylądować z tym modelem na bezludnej wyspie i spokojnie wystarczyłoby nam energii na miesiąc. Zakładając oczywiście, że słaby zasięg uniemożliwi nam stałe oglądanie YouTube’a. Można odnieść wrażenie, że mało kto potrzebuje aż tak dużego power banka, ale jakby się nad tym dłużej zastanowić, może się on przydać właściwie każdemu. Przykładowa sytuacja to przyjaciele w energetycznych tarapatach. Nie każdy ma power bank, więc posiadacz tak dużego modelu może się okazać bohaterem i ulubieńcem tłumów podczas podróży czy innych sytuacji, kiedy bateria się rozładowuje, a w pobliżu nie ma gniazdka.
1. Xiaomi 2C 20000mAh
Niezależnie od pory dnia i roku, wszystko wskazuje na to, że zasada #xiaomilepsze ma wciąż swoje odzwierciedlenie również w power bankach. Ten standardowy model Xiaomi ma wszystko, czego można wymagać od dobrego power banku o tej pojemności – dwa porty ładowania, technologię Quick Charge 3.0, wytrzymałą obudowa, najwyższej klasy ogniwa i pełen zestaw zabezpieczeń. Przy tych wszystkich atutach warto zaznaczyć, że jego cena wciąż pozostaje konkurencyjna w porównaniu z modelem ZMI z miejsca 5. Jedyna kwestia do której można się przyczepić, to brak portu USB-C do ładowania, który staje się coraz popularniejszy, ale jeśli to jest jedyna rzecz, którą można mu zarzucić, to znaczy, że jest naprawdę dobrze!
Krzysztof Wołongiewicz
Mogą Cię zainteresować
Najczęściej oglądane wpisy
- „Podłączony – nie ładuje”- komunikat w systemie Windows (399 776)
- Bateria litowo jonowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć (317 406)
- Ile razy power bank naładuje telefon? (263 326)
- Jaki Powerbank zabrać do samolotu? (249 291)
- Jak podłączyć prostownik do akumulatora? (239 877)
- Jak włączyć i wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie? (210 874)